Hassas Cildime Biodermanın Hangi Ürünleri İyi Gelir?

Hassas Cildime Biodermanın Hangi Ürünleri İyi Gelir?

Bioderma markası, her kadının hayatında kendine yer bulabilen ve çok tercih edilen cilt bakım ürünlerindendir. Her kadın cilt özelliği baz alınarak yapılan farklı ciltler için farklı ürünler tasarlayan Bioderma her derde derman olmayı hedeflemektedir. Bu sebeple birçok farklı serisi bulunmakta olup, o serilere bakıp inceleyerek cildinize en uygun ürünü seçmeniz hem cildiniz hem sağlığınız için oldukça önemlidir. 

Bu yazımızda size Bioderma’nın Sensibio serisini anlatmaya çalışacağız. Bioderma Sensibio Cildi hassas olan kişiler için tasarlanmıştır. Cildinizde kızarıklık, yanma, kuruluk, gerginlik gibi problemlerin varlığı, hassas cildinizin olduğunu gösteren özelliklerdendir. Ve Bioderma hassas cildin oluşumuna neden olan ve her hassas cildin sahip olduğu farklı sıkıntılar göz önünde bulundurularak bölge bölge gereksinimler belirlenmiş ve Bioderma Sensibio ürünleri ortaya çıkmıştır.

Hassas Ciltlerin Temizlenmesi-Hijyeni İçin Hangi Bioderma Sensibio Ürünlerini Kullanabilirim?
Bioderma Sensibio H2O:
Bioderma Sensibio H2O:

Yüzünüz gün içinde kirleniyor, makyaj sebebiyle gözenekler nefes almıyor ve yağlanıyor. Cildin doğal dengesini korumak ve cildi dinlendirip yatıştırmak adına etkili bir ürün. Cilt temizleyiciler içerisinde en çok tercih edilen ürünlerdendir.

Pamuğa Bioderma Sensibio damlatıp cildinize yumuşak bir şekilde uygulayın ve cildiniz temizlenene kadar uygulamaya devam edin. Sonra temiz bir havluyla kurulayın. Sonrasında cildinizin ferahladığını ve nefes aldığını hissedeceksiniz.

Ürünü göz çevrenizde uygulayabilirsiniz.

Bioderma Foaming Gel:
Bioderma Foaming Gel:

Hem yüz hem göz çevresine uygulanabilen bu jel, hassas ve nem kaybı yaşayan ciltler için hem temizleme hem arındırma hem de nemlendirme özelliği taşır. Cildin tolerans eşiğinin yükseltilmesini sağlayarak cildin güçlenmesini amaçlar.

Kremsi formda ki köpüğü nemli cildinize uygulayarak cildinizin yumuşamasını ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bioderma DS+Foaming Gel: 
Bioderma DS+Foaming Gel:

Yağlı cildin ortaya çıkardığı kızarıklık ve pullanma problemine karşı üretilen bu jel nemli cilde uygulandıktan sonra kurulanarak cildin temizlenmesi ve arındırılması sağlanır. Gözlere temasından kaçınmanız gerekiyor.

Hassas Ciltlerin Bakımı İçin Hangi Bioderma Sensibio Ürünlerini Kullanabilirim ?

BİODERMA SENSIBIO AR Cream
SENSIBIO AR Cream

Kızarıklık problemi yaşayan hassas ciltler için yaratılan Bioderma Sensibio AR Cream kızarıklığın giderilmesine ve yatıştırılmasına yardımcı olur. Kızarıklık görünümünün yoğunluğunu ve görülme sıklığını gidermeye yardımcı olan bu krem temiz cilde uygulanır.

BİODERMA SENSIBIO AR BB Cream
SENSIBIO
AR BB Cream

Kızarıklığa meyilli ciltler için tasarlanmış bu krem hem kızarıklığı yatıştırmaya, cildi nemlendirmeye, kızarıklık görünümünü azaltmaya, kızarık görünümü kapatmaya, cilt tonunu eşitlemeye yarıyor. Sabah uyandığınızda temiz cildinize her yere eşit şekilde dağıtıp yedirin. Gözenekleri kapamayan bu krem cildinizde kadifemsi bir görüntü oluşturacak. Uv ışıklarından korur 30 spf olduğu için.

BİODERMA SENSIBIO Light
SENSIBIO     
Light

Makyaj bazı olarakta kullanılan bu ürün hem normal hem karma özelliğe sahip hassas ciltler için tolerans seviyesinin yükseltilmesine yardımcı olur ve yüz ve boyun bölgesine uygulanarak bu bölgeleri çok güzel nemlendirir. Ciltteki gerginlik ve rahatsızlık hissini gidermeye yardımcı olan bu krem temiz cilde uygulanır.

BİODERMA SENSIBIO Rich
SENSIBIO     
Rich

Çok kuru ve hassas ciltler için, tolerans seviyesinin yükseltilmesine yardımcı olan bu günlük krem cildin derinlemesine nemlenmesini de sağlar ve gerginliği azaltır. Kuru cildi olanlara uygun olan bu krem temiz cilde uygulanmalı.

BİODERMA SENSIBIO DS+Cream
BİODERMA SENSIBIO     
DS+Cream

Yağlı ciltte oluşan kızarıklık ve pullanmanın yaşayan hassas ciltler için cildi nemlendirerek kızarıklığı ve pullanmayı en aza indirmeye ççabalayan bu günlük bakım kremi temiz cilde uygulanarak kullanılır.

Hassas Ciltlerin Tamamlayıcı Bakımı İçin Hangi Bioderma Sensibio Ürünlerini Kullanabilirim?

BİODERMA SENSIBIO Eye Contour Gel
BİODERMA SENSIBIO
Eye Contour Gel

Bioderma Sensibio Eye Contour Gel, göz çevresinde hassaslığın ve tolerans seviyesi düşüklüğün oluşturduğu rahatsızlık hissini azaltarak, hassaslığı azaltmaya çalışırken göz etrafındaki kırışıklıkları ve şişkinliği de gidermeyi amaçlar. Ürünü sabah ya da akşam farketmeksizin göz etrafınıza emilene kadar uygulayarak kullanabilirsiniz.